בולדוג צרפתי

בולונז

בוסטון טרייר

בישון פריזה

הוואנז
גריפון-שלושה גזעים
טוי רוסי
טרייר טיבטי
יורקשייר טרייר
לאסה אפסו
לבשן
מלטז
סיני מצוי, פאוודר פאף
ספאנייל טיבטי
פאג
פודל
פומרניאן

פפיון ספניאל

 פלן
פקינז
צ'יוואווה
צ'ין יפני
קבלייר קינג צ'ארלס ספנייל
   קינג צ'ארלס ספנייל
קוטון דה טולאר
קרומפורלנדר
שי-צו
פקינז


מידע כללי

ארץ מוצא: סין.
הופעת הגזע: במאה ה-1.
ייעוד ראשוני: בן לוויה למשפחת המלוכה.
משקל: עד 5.5 ק"ג.
פרווה: ארוכה וישרה.
צבע: כל הצבעים מלבד צבע כבד
 .על הגזע

המלכותי מבין כלבי השעשועים הוא הפקינז.מרשים בהופעתו ובעל אופי ואישיות משלו.ההיסטוריה של הפקינז מתחילה מתקופת היות הבודהיזם, דתה של סין, כנראה כבר לפני 4000 שנה. הסינים הבודהיסטים שהפכו את האריה לסמל, לא יכלו למצוא אריות חיים בסין, וכך לא היה להם סמל חי לגדולתו של בודהה. כאשר גילה מישהו כי כלבו של הקיסר "פו" דומה לאריה, הפכו אותו לסמל חי של הדת. עד לשנת 1860 מותר היה רק למשפחת המלוכה הסינית לגדלו ופשוטי העם נדרשו לקוד קידה לפניו. אגף מיוחד בארמון הוקדש לו בלבד ועבדים מיוחדים עמדו לרשותו. יחידה של חיילים בריטיים שהסתערה על ארמון המלוכה בשנת 1860 מצאה 4 כלבי פקינז באגף הנשים של הארמון, וכך הגיע כלב מרהיב זה למערב.

הפקינז הראשון שהוצג לציבור היה כאשר גב' לופתס אלן הציגה את כלבה "פקין פיטר" בתערוכת כלבים "צסטר" בשנת 1894. הגזע הוכר בשנת 1898 ע"י ההתאחדות האנגלית לכלבנות. וכן הגזע הוכר בשנת 1907 ע"י ההתאחדות האמריקאית לכלבנות.

כאשר מדובר בפקינז, אין שואלים האים לפנקו ? אלה, כמה לפנקו ? אחד ממומחי הכלבים הגדירו כ"ילד קטן בעל חוכמה של מבוגר". הפקינז אינו אוהב אנשים זרים ומתריע בפניהם, מה שעושה אותו כלב שמירה מעולה  למרות גודלו. יש להבריש את פרוותו ולטפחו מידי יום.
הפקינז הוא כלב קטן בגורלו, מאוזן, מוצק ואצילי. פניו דמוי אריה עצמאי אמיץ בעל הערכה עצמית, ערני ואינטלגנטי.


מבנה
ראש- ראשו של הפקינז מלבני, סף מצח שקוע בתוך הגולגולת עד כדי כך שהנחיריים נמצאים בגובה העיניים.עיניו חזיתיות עגולות וגדולות, מרוחקות זו מזו, מאפיין לגזע הוא כפל עור רחב אחיד על הזרבובית בצורת משולש. אסור שקפל העור יפגע בעין ויגרום לדלקת מתמדת של העין. אוזניים קטנות, שמוטות, ממוקמות גבוה. צוואר קצר ועבה, ראש שקוע בין הכתפיים.

מנשך- סנטרי, לסת תחתונה מעוגלת רחבה. בפה סגור לא תחרץ הלשון ולא יתגלו השיניים.

מבנה גוף- גב קומפקטי חזק, בית חזה חביתי,גפיים קצרות עם שאיפה לגפיים ישרות ככל האפשר.תנועת הפקינז מיוחדת ומתאפיינת בתנועה מתגלגלת הנובעת מכוח בגפיים קדמיות אשר מושכות את כל הגוף קדימה. תנועתו של הפקינז מיוחדת ומתאפיינת בתנועה מתגלגלת.

זנב - מיקום ונשיאת הזנב גבוהים.

פרווה- הפקינז מקושט בפרווה ארוכה, ישרה, צפופה מאוד עם פרווה תחתונה. הפרווה העליונה פתוחה מאוד, נותן נפח רב וניצוי עשיר.

צבע - כל הצבעים והרכבי הצבעים מותרים. פיגמנטציה כהה חשובה ביותר. בצבעי הבז' והאפור השונים קיימת  מסכה כהה הנותנת פיקנטיות למראה הפקינז.

גודל - גודל הפקינז נקבע על פי משקל: עד 5 קג' לזכרים, עד 5.5 קג' לנקבות.